15 lat Oddziału Terapii Uzależnień
Ilość fotografii: 24
Dodano: 13-12-2015
Ilość fotografii: 15

10 października 2015 roku Oddział Terapii Uzależnień świętował swoje XV-lecie. Uroczyste obchody połączono z przypadającym tego dnia Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego oraz Jubileuszowym Zjazdem Absolwentów OTU. Obchody zainaugurowane zostały Mszą świętą w intencji pracowników i pacjentów oraz trwania w wierze i trzeźwości.

Zaproszonych gości powitał dyrektor szpitala Pan Bogdan Jussis oraz kierująca oddziałem Pani Bożena Kasztelan. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz kościelnych, administracji, lokalnych instytucji i organizacji, środowisk abstynenckich oraz pracownicy i pacjenci szpitala z rodzinami.

W programie obchodów znalazły się między innymi: prezentacja oddziału przygotowana przez Panią Małgorzatę Urbanowicz oraz wykład pod tytułem  „Uzależnienie a zdrowie psychiczne”, przygotowany przez Panią Joannę Sadocha. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczno – literacki realizowany pod hasłem „W pułapce uzależnienia”.

Był także okolicznościowy tort, ciasta i ciepły posiłek przygotowany przez szpitalną kuchnię.

Najwięcej emocji towarzyszyło jednak spotkaniu aktualnych i byłych pacjentów oddziału TU, którzy chętnie odpowiadali na pytanie „Co mi dała terapia?”. Absolwenci terapii doszli do wspólnego wniosku: utrzymać trzeźwość to znaczy porzucić marzenia o piciu kontrolowanym.

Jubileuszowy Zjazd Absolwentów, będący świętem pacjentów uzależnionych, ich rodzin i wszystkich pracowników, którzy udzielają im pomocy w procesie trzeźwienia, zakończył „Koncert profilaktyczny" w wykonaniu Piotra Nagiela.