W szpitalu zatrudniamy pracownika socjalnego zajmującego się problemami socjalno-bytowymi pacjentów. Pomagamy nie tylko w rozwiązywaniu problemów zaistniałych w czasie hospitalizacji, ale również w kwestiach dotyczących codziennego życia pacjentów i ich rodzin. Najczęściej są to sprawy związane z trudną sytuacją życiową: ubóstwem, bezrobociem, niepełnosprawnością, przemocą czy bezdomnością.
Wspieramy pacjentów w postępowaniu rentowym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, w staraniach o zorganizowanie opieki w miejscu zamieszkania lub w domu pomocy społecznej po zakończonej hospitalizacji. Pracownik socjalny udziela pacjentom pomocy i pośredniczy w sprawach wymagających konsultacji z zakresu działań różnych instytucji oraz podejmowania właściwych czynności urzędowych - w zależności od rodzaju problemów i potrzeb.
Prowadzone są zajęcia - indywidualne i grupowe - mające na celu aktywizację chorych poprzez rozwijanie ich umiejętności interpersonalnych, uczenie zachowań sprzyjających zdrowieniu i radzeniu sobie w codziennym życiu. Pracownik socjalny uczestniczy w procesie leczenia pacjenta w zakresie swoich kompetencji, udziela profesjonalnej pomocy i wsparcia, mając na względzie dobro chorego oraz ochronę jego praw.